Floating - Gutral - Akademia Redukcji Stresu

Floating

Floating ma na celu uspokojenie i wyciszenie umysłu oraz rozluźnienie ciała, poprzez ograniczenie bodźców zewnętrznych, a polega na unoszeniu się na powierzchni roztworu wody i soli w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. W tym przyjaznym pomieszczeniu możesz zupełnie wygasić światło (możesz również zostawić delikatne ledy), czyli wpłynąć na zmniejszenie do zera bodźców wzrokowych.  Do uszu wkładasz specjalne jednorazowe zatyczki, minimalizując dochodzące z zewnątrz dźwięki. Roztwór wody i soli unosi cię na powierzchni, czyli masz wrażenie braku grawitacji – czujesz się jak w stanie nieważkości. Temperatura wody (35 stopni) jest zbliżona do temperatury skóry, w związku z tym zewnętrzne bodźce dotykowe są zniwelowane do tego stopnia, że tracimy poczucie granicy pomiędzy ciałem a wodą.

Przebywanie w kabinie w takich warunkach powoduje samoczynną zmianę trybu częstotliwości fal mózgowych. Z normalnego stanu czuwania Betha (12-40 Hz) nasz mózg przechodzi płynnie do stanu Alpha (7-12 Hz), czyli stanu relaksu i rozluźnienia, a nawet dalej do stanu Theta (4-7 HZ), uzyskiwanego tuż przed zaśnięciem i tuż po obudzeniu. To poziom na którym będąc w pełni świadomi, mamy dostęp do głębokich pokładów intuicji (praca kreatywna), umysł uzyskuje wyrazistość i klarowność (przydatne w procesie nauki),a kompulsywne myśli znikają (redukcja stresu). Na poziomie ciała mięśnie samoczynnie rozluźniają się i regenerują, następuje produkcja endorfin, prolaktyny, oksytocyny (niwelowanie bólu) i usuwanie kortyzolu (hormon stresu) z organizmu.

Badania naukowe udowadniają, że godzinna sesja jest równoważna czterem godzinom głębokiego regeneracyjnego snu. Efekty są odczuwalne już po jednej sesji floatingu. W większości przypadków tak właśnie jest i po „pierwszym razie” w kabinie ludzie czują się szczęśliwsi, zdrowsi, pozytywniej nastawieni do życia, bardziej pewni siebie. Regularność i systematyczność kolejnych sesji intensyfikuje i przedłuża korzystne rezultaty i może stać się trwałym czynnikiem wspierającym w trudnych, wymagających sytuacjach życiowych, przy długotrwałym stresie, czy nawet stanach okołodepresyjnych.

Jesteśmy pierwsi w Trójmieście i w całym województwie pomorskim. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zobaczyć kabinę „na żywo”, lub porozmawiać o doświadczeniach związanych z floatingiem, zadzwoń do nas lub napisz i spotkamy się w ENDORFII przy filiżance zielonej herbaty.

Tu możesz przeczytać więcej