"Z jogą przez świat" - wyjazd z jogą i mindfulness w Hiszpanii

Joga i mindfulness w Hiszpanii 9-16.09.23

Data: 09-16.09.23

Ilość miejsc: 14

Zapraszamy na wakacje z jogą w Hiszpanii.  Postaramy się połączyć miłe z pożytecznym. Poranne zajęcia  jogi z aktywnym wypoczynkiem i zwiedzaniem okolicy, albo biernym relaksem na plaży, lub nad basenem z gazetą/książką na leżaku. W planie również wieczorne spotkania z medytacją mindfulness dla chętnych.

Wypoczynek w Hiszpanii

Calpe

Główną bazą wypadową będzie dom z basenem w miejscowości Calpe w regionie Walencja na Costa Blanca. W zachwycającej okolicy będzie co zwiedzać. Chociażby monumentalną formację skalną Peñón de Ifach , na którą mieszkańcy mówią „Mały Gibraltar”, bo wyglądem nawiązuje do słynnej skały. Poza tym w najbliższej okolicy znajdują się słynne wodospady Fuentes del Algar , zawieszony na skale średniowieczny zamek Guadalest  i urokliwe hiszpańskie miasteczka jak np. Altea. Dla zwolenników morza Śródziemnego polecić można piaszczyste plaże, bo tego w Calpe na pewno nie brakuje.

Walencja

Na pewno będziemy chcieli poznać uroki Walencji, oddalonej o 100 km od Calpe. Warte zobaczenia, pod kątem urbanistyczno – architektonicznym, jest Miasteczko sztuki i nauki w Walencji Ciudad de las Artes y las Ciencias. Napijemy się kawy lub wina na starym mieście z głównym ratuszem i średniowiecznymi wieżami obronnymi Torres de Serranos. Odwiedzimy  Mercado Central, czyli Targ Główny, gdzie mieszkańcy miasta  zaopatrują się w warzywa i owoce i  inne niezbędne zakupy. Zobaczymy też Świętego Graala w katedrze La Seu de Valencia, gdyż długowieczna tradycja głosi, że to właśnie tu on się znajduje. Jako dużą atrakcję planujemy koncert śpiewu i tańca na żywo w jednym z lokali Walencji.

Joga i mindfulness w Hiszpanii

Harmonogram

Cały harmonogram „Joga i mindfulness w Hiszpanii” będzie realizowany w ramach wspólnego wyjazdu znajomych, a nie w ramach biura podróży. W związku z tym program tego wyjazdu będzie zależał też od Was. To Wy zdecydujecie czy będziecie chcieli uczestniczyć we wszystkich naszych propozycjach, czy spędzicie czas w inny sposób – np. plaża, leżak, książka, basen.

Joga

Joga, którą Wam zaproponuję wywodzi się z różnych tradycji (Sivananda, joga akademicka). Mam szerokie doświadczenie, więc wybiorę to co najlepsze. Możecie się spodziewać uważnej, zbalansowanej praktyki asan, z uwagą na relaks i doznania, które płyną z ciała. Zabierzcie ze sobą matę do jogi.

Mindfulness

Mindfulness to praktyki medytacyjne świadomej obecności. To uważne kierowanie swojej uwagi na to, czego doznaje się w danej chwili, bez wybiegania myślami w przyszłość, ani wracania do przeszłości, bez oceny tego co jest, przyjmując takie jakie jest. Zaproponuję dla chętnych wieczorne ćwiczenia w duchu wyciszenia chaosu myślowego, osadzenia we własnym wnętrzu, celem pełniejszego i głębszego wykorzystania urlopu 🙂

Koszty wyjazdu 

Koszt wyprawy to 1500 PLN + 400 Euro. Zadatek 1500 PLN płatny na konto Paweł Gutral 28 1140 2004 0000 3702 7552 1032 do 15.07.2023. Resztę 400 Euro proszę zabrać ze sobą i rozliczamy się na miejscu. Przy rezygnacji przed 01.08.2023 całość wpłaty zostanie zwrócona. Po tym terminie nie będzie już możliwości zwrotu – ewentualnie trzeba będzie znaleźć kogoś na swoje miejsce.

 W cenę wliczone:

  • Pobyt 7 dni w willi z basenem w Calpe (pościel, ręczniki, klimatyzacja, żelazko, suszarka do włosów) w pokojach 2 osobowych
  • 2 posiłki wegetariańskie śniadanie i obiadokolacja przyrządzane na miejscu przez najlepszą kucharkę na świecie
  • Zajęcia z jogi i mindfulness
  • Wynajęcie samochodu z wypożyczalni (koszt liczony przy składzie 5 osób na auto), z pełnym ubezpieczeniem
  • Organizacja

W cenę nie są wliczone:

  • Przelot samolotem (koszt 900-1200 PLN) Gdańsk – Alicante
  • Wejścia do muzeów i atrakcji (koncert)
  • Ubezpieczenie indywidualne
  • Benzyna do wypożyczonego auta
  • Wszelkie posiłki/przekąski kupowane „na mieście”