Joga i relaks na Malcie 21-28.09.2022 - Gutral - Akademia Redukcji Stresu

Joga i relaks na Malcie 21-28.09.2022

Data: 21-28.09.2022

Ilość miejsc: 12

Joga i relaks na Malcie 21-28.09.2022

Malta to wyspiarski kraj na morzu śródziemnym.  A Gozo, druga co do wielkości wyspa Malty,  to oaza spokoju o której mówi się, że zatrzymał się tam czas. Zapraszam na wspólny tygodniowy wyjazd w to rajskie miejsce z dala od turystycznych tłumów, a blisko urzekającej przyrody. Zamieszkamy w „farmhousie” w miejscowości Żebbug na Gozo , czyli w starodawnej willi przerobionej na nowoczesny apartament z prywatnym basenem.  Blisko będzie do plaży (około 1km), ale daleko do zgiełku cywilizacji, imprez i wrzawy.

Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Poranna joga będzie uprzyjemniać czas przed śniadaniem. Potem, w zależności od potrzeb będzie można wypoczywać na basenie/plaży lub udać się na planowane wycieczki. Przede wszystkim będziemy chcieli podążać śladami starożytnej maltańskiej cywilizacji, która rozkwitła setki lat przed Sumerami i Egiptem, wznosząc niezwykłe megalityczne świątynie. Nieznani twórcy zaprojektowali i zbudowali monumentalne budowle, po czym opuścili wyspę pozostawiając swoją spuściznę. Obejrzymy  kilka wybranych, zwłaszcza te wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Hagar Qim i Mnajdra, Tarxien temples, Hypogeum, Ggantija. Naukowcy szacują, że ta ostatnia świątynia powstała około 3600 p.n.e., a więc są to jedne z najstarszych budowli na świecie. Chyba, że posłuchamy starych maltańskich legend, które mówią o rasie gigantów, a wyspy maltańskie utożsamiają z mityczną Atlantydą. Zwiedzimy stolicę Valletę z szeregiem budynków z czasów Zakonu Maltańskiego wykorzystywanych w wielu filmach (np. „Gra o tron”). Posiedzimy w niejednej kafejce, napijemy się kawy lub „Kinnie” – gazowanego napoju o smaku pomarańczy z dodatkiem ziół, który wyśmienicie gasi pragnienie. I pewnie do kawki  spróbujemy kannoli, czyli nadziewanych serem ricotta lub kremem czekoladowym, okrągłych precli wypełnionych figami, miodem, rodzynkami i owocami. Obejrzymy klify, plaże i jaskinie, zwiedzimy targ różności w Marsaxlokk. Mamy zaplanowaną jednodniową wycieczkę statkiem na Comino aby popływać w słynnej Blue Lagoon i Crystal lagoon.  Zapewne odwiedzimy  przepiękne zatoczki na Gozo Ghasri Valley i Mgarr ix Xini, by chętni mogli posnurkować. Oczywiście będzie też czas na nic nie robienie, czyli leżaczek z książeczką.

Cały harmonogram „Joga i relaks na Malcie” będzie realizowany w ramach wspólnego wyjazdu znajomych, a nie w ramach biura podróży. W związku z tym program tego wyjazdu będzie zależał też od Was. To Wy zdecydujecie czy będziecie chcieli uczestniczyć we wszystkich naszych propozycjach, czy spędzicie czas w inny sposób.

KOSZTY

Koszt wyprawy to 1200 PLN + 400 Euro. Zadatek 1200 PLN płatny na konto Paweł Gutral 28 1140 2004 0000 3702 7552 1032 do 15.07.2022. Resztę 400 Euro proszę zabrać ze sobą i rozliczamy się na miejscu. Przy rezygnacji przed 01.09.2022 całość wpłaty zostanie zwrócona. Po tym terminie nie będzie już możliwości zwrotu – ewentualnie trzeba będzie znaleźć kogoś na swoje miejsce.

 

W cenę są wliczone:

 • Pobyt 7 dni w willi z basenem na Gozo (pościel, ręczniki, żelazko, suszarka do włosów) w pokojach 2 i 3 osobowych
 • 2 posiłki wegetariańskie śniadanie i obiadokolacja przyrządzane na miejscu przez najlepszą kucharkę na świecie J
 • Zajęcia z jogi prowadzone przez najlepszego…. sami się przekonacie J
 • Wynajęcie samochodu z wypożyczalni (koszt liczony przy składzie 5 osób na auto), z pełnym ubezpieczeniem
 • Prom na Gozo i z powrotem (3x)
 • Organizacja

 

W cenę nie są wliczone:

 • Przelot samolotem (koszt 700-1000 PLN)
 • Rejs na Comino – 10-25 Euro
 • Wejścia do muzeów i świątyń np. Hagar Qim i Mnajdra – 10 Euro, Tarxien temples – 6 Euro, Hypogeum – 35 Euro
 • Ubezpieczenie indywidualne
 • Benzyna do wypożyczonego auta
 • Wszelkie posiłki/przekąski kupowane „na mieście”

Covid na Malcie na dzień 15.06.2022:

 • Osoby zaszczepione przekraczają granicę na paszport covidovy
 • Ozdrowieńcy przekraczają granicę na paszport covidovy
 • Osoby niezaszczepione przekraczają granicę za okazaniem testu antygenowego (24h) lub PCR (72h)
 •