Medytacja jest łatwa - 13.04.2024 - Gutral - Akademia Redukcji Stresu

Medytacja jest łatwa – 13.04.2024

Data: 13.04.2024

Ilość miejsc: 15

Warsztaty “Medytacja jest łatwa” to jednodniowy warsztat, który w sposób praktyczny pozwoli doświadczyć zjawiska medytacji. Różne techniki wywodzące się z wielu tradycji i szkół dadzą szansę wybrania dla siebie najbardziej odpowiadającej formy medytacji i włączenia jej do codziennej praktyki. Oprócz przygotowania do medytacji klasycznej (nastawienie, odpowiednia pozycja, determinacja), również koncentracja na oddechu, medytacja w ruchu i relaksacja, a także część teoretyczna.
Warsztat przeznaczony jest dla każdego, kto zawsze chciał zacząć medytować, a nie wiedział jak, lub nie miał czasu zrobić pierwszego kroku.

✅KIEDY: 13 kwietnia 2024 (sobota)
✅GODZINA: 10:30 – 13:30, 15:00 – 18:00
✅PROWADZĄCY: Paweł Gutral – Akademia Redukcji Stresu
✅KOSZT: 270 zł

Coraz większa liczba, potwierdzonych przez naukowców badań, wskazuje, że medytacja redukuje napięcia, wprowadza spokój do naszego życia i pozytywnie wpływa na zdrowie. Zmniejsza ciśnienie krwi i ogranicza ryzyko chorób serca. Niesie ze sobą również korzyści psychologiczne, takie jak redukcja lęków i depresji, pomaga w zmaganiach z bólem chronicznym i spowodowanym wypadkami, ogranicza uzależnienia powodowane w dużej mierze stresem. W sposób istotny wpływa na rozrost i reorganizację sieci neuronowej w mózgu i korze mózgowej, co bezpośrednio przekłada się na poprawę pamięci, łatwość w koncentracji i skupianiu się, oraz odgrywa rolę chroniącą przed niekorzystnymi zmianami starczymi w mózgu (demencja). Ale także, a właściwie przede wszystkim, zmniejsza niepewność w aspekcie transcendentalnym, przybliżając nas do odpowiedzi na zasadnicze pytanie o sens życia.

Paweł Gutral (Akademia Redukcji Stresu) – ma za sobą ponad 20-letnią praktykę medytacyjną i pracy z ciałem. Począwszy od buddyzmu Mahajany, przez Zen koreański i japoński, oraz japońską tradycję Byakko Shinko Kai oświeconego mistrza Goi Sensei, dalej przez Vipassanę wg Goinki oraz w tradycji klasztoru Wat Po Tam Wua i na jogicznych medytacjach kończąc. A niedawno ukończyłem kurs nauczycielski  Terapii Poznawczej Opartej Na Uważności MBCT Mindfulness-Based Cognitive Therapy w Oxford Mindfulness Centre przy współpracy z Fundacją Rozwoju Mindfulness.

Zapisy w recepcji JOGA PARK, mailowo: recepcja@studiojogapark.pl lub pod numerem tel: 583445674.
Płatności należy dokonać najpóźniej do 07 kwietnia w recepcji studia kartą/ gotówką lub przelewem.