Medytacja jest łatwa - warsztat 30.05.2020 - Gutral - Akademia Redukcji Stresu

Medytacja jest łatwa – warsztat 30.05.2020

Data: 30.05.2020

Ilość miejsc: 20

„MEDYTACJA JEST ŁATWA”
„Medytacja to wzbudzanie miłości do Wszechświata. To zjednoczenie z Bogiem. Zjednoczenie z Sobą”
– Neale Donald Walsch

Zapraszam na jednodniowy warsztat, który w sposób praktyczny pozwoli doświadczyć zjawiska medytacji. Techniki wywodzące się z różnych tradycji i szkół umożliwią wybór najbardziej odpowiadającej formy medytacji a następnie włączenia jej do codziennego życia. Oprócz przygotowania do medytacji klasycznej (nastawienie, odpowiednia pozycja i determinacja), omówimy i przećwiczymy koncentrację na oddechu, medytację w ruchu oraz relaksację, wszystko uzupełnione teorią.

Dlaczego?

Coraz większa liczba rzetelnych badań dokumentuje dobroczynny wpływ medytacji na ludzki organizm. Przykłady można mnożyć: medytacja rozluźnia napięcia, zmniejsza ciśnienie krwi i ogranicza ryzyko chorób serca. Wprowadza spokój do naszego życia i holistycznie wpływa na zdrowie. Niesie ze sobą również korzyści psychologiczne, takie jak uśmierzenie lęków, pomaga w zmaganiach z bólem i ułatwia zrozumienie mechanizmów uzależnienia. W sposób istotny wpływa na rozrost i reorganizację struktury neuronowej w mózgu i korze mózgowej, co przekłada się na poprawę pamięci i koncentracji. Stwierdzono również pozytywny wpływ na zmiany poznawcze związane z progresem wieku.

Ale także, a właściwie przede wszystkim, zmniejsza niepewność w sferze transcendencji, otwierając i ożywiając najistotniejsze pytania dotyczące życia, bycia z innymi, cierpienia, życiowego posłannictwa i wielu innych.

Dla kogo?

Dla każdego, kto zawsze chciał zacząć medytować, a nie wiedział jak, lub nie miał czasu zrobić pierwszego kroku. Także dla ludzi, którzy poznali już różne rodzaje medytacji i chcieliby uzyskać jasność w tej wielości i zbudować regularną praktykę.

Prowadzący:  Paweł Gutral jest za mną kilkunastoletnia praktyka medytacyjna i pracy z ciałem. Miałem przyjemność z niejednego pieca chleb (czytaj medytacje) jeść. Począwszy od buddyzmu Mahajany, przez Zen koreański i japoński, oraz japońską tradycję Byakko Shinko Kai oświeconego mistrza Goi Sensei, dalej prze Vipassanę wg Goinki, oraz w tradycji klasztoru Wat Po Tam Wua z Tajlandii, jogiczne praktyki dharany i dhjany, czy też  współczesne techniki „synchronizacji kwantowej” i „uważności”.

Kiedy, gdzie i za ile?

W sobotę 30 maja od 10.00 do 17.00 (z godzinną przerwą obiadową) w Gdańsku Oliwie ul. Kaprów 3A/16 – Akademia Świadomego Człowieka. CENA: 150 – wpłata do 25.05.2020 na konto 69 1140 2004 0000 3102 7513 2491 z dopiskiem MEDYTACJA.

ZGŁOSZENIA:
Niezbędna rejestracja mailowa: pawel@gutral.pl lub przez stronę www.gutral.pl